Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi- Pazar 07:00-20:30

Manikür Pedükür (Tırnak Batığı Çıkarma)


Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür ve pedikürdür. Günlük hayatımızda bütün vücudumuza oldugu gibi el ve ayak bakımınada önem vermeliyiz. Eller iletişim esnasinda en önemli unsurlardan biridir. Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli, kişinin yaşına, sezona ve moda renklere göre oje uygulanmalıdır.

Manikür 

Manikür tırnak bakımının önemli bir işlemidir. Ölü derilerden kurtulmak ve sağlıklı bir tırnak görünümüne sahip olmak için bu işlem yapılmaktadır. Tırnak bakımı yapılmadan önce tırnakta oje varsa çıkartılır. Sonra tırnak makasıyla tırnak istenen boyutta kesilir. Daha sonra törpü ile şekillendirilip tercihe göre istenilen renk ve şekillerde oje uygulanır. Müşterinin isteğine göre oje kalıcı ya da günlük oje olarak tercih edilir.

Pedükür

Pedikür ayak tırnaklarının temizlenmesi ve bakımı işlemidir. İşlem ile ayak tırnakları kısaltılır, temizlenir, ölü derilerden arındılır ve törpülenerek istediğiniz şekle getirilir. Pedikürü sadece, estetik amacıyla değil, temizlik ve tedavi amacıyla da yaptırabilirsiniz. Özellikle ayak tırnaklarında sıkça rastlanan tırnak batmalarında veya ayak tabanında oluşan nasırlar, deri kalınlaşmadı vs. İçin düzenli pedikürün uygulanması kesin çözümdür. Pedikür işlemine ayakların ılık bir suda bekletilerek yumuşatılması ile başlanır.

Ayaklarınız bir süre suda kaldıktan sonra tırnak etleriniz ve ölü deriler ıslanacaktır ve temizlenmesi daha kolay olacaktır. Ayaklarınız iyice ıslandıktan ve yumuşadıktan sonra ayak törpüsüyle parmak ve taban kısmındaki ölü derilerin temizlenmesi, tırnak etlerinin kesilmesi işlemi gerçekleştirilecek. Bu işlemin ardından, tırnaklar istediğiniz uzunlukta kesilerek, törpü ile  tırnakları son şekline getirebilirsiniz. Tüm işlemlerin bitiminden sonra, istediğiniz renkteki ojeyi uygulayabilirsiniz.