Çalışma Saatlerimiz : Pazartesi- Pazar 07:00-20:30

Saç Boyama (Ombre , Işıltı , Röfle, Platin )


Saç Boyama Şekilleri ve İsimleri

Saç boyama terimi birçok şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Saça yapılan işlemlerin isimlerini şöyle belirtebiliriz ; 

Balyaj

Saçın aralarında bazı tutamlarına parlaklık ve ışıltı katmak için uygulanan bir işlemdir. Bu boyama şeklinde amaç saçın doğal bir şekilde güneşte açılmış gibi durmasını sağlamaktır. Ayrıca ışıltılı bir görünüm elde etmek amaçlanmaktadır. Eğer saçlara balyaj yapılıyorsa bakımına önem verilmesi gerekmektedir. Düzenli bakım ile saçlarınızın ahenkli ve canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Röfle

Röfle, saçlara kendi renginden 6-12 ton arasında başka bir renkle yapılan renklendirmedir.Saçın kendi doğal renginden farklı tonlarla yapılan bir işlemdir. Saçın kendi tonunda biraz açık ya da koyusuna olabileceği gibi aynı zamanda başka bir renge de boyama sağlanabilir. Saçtan belli tutamlar alınarak boyama yapılmaktadır.

Ombre

Son yıllarda birçok kişinin tercihi olan ombre saç renginin boy kısmından itibaren birkaç ton açık renge boyatılması işlemine denmektedir. Ton üzeri ton denilen kademeli bir şekilde koyudan açık renge doğru giden bir renk katmanının yaratılması sağlanır. Özellikle kumral saç renklerinde harika bir görünüm oluşturmaktadır.

Sombre

Sombre, ombrenin daha ‘soft’ yani daha yumuşak geçişli hali olarak tarif ediliyor ve adını da burdan alıyor. Sombrede saçın dip renginden birkaç ton açık boya ile saç uçlarına uygulama yapılıyor. Saç dipleri ve saç uçları arasında yumuşak bir geçiş sağlanıyor ve bu sayede saçınızı sürekli boyatmanıza da gerek kalmıyor.

Bronde

Sarı ve kahve tonlarının birleşmesi ile ortaya çıkan oldukça hol ve doğal bir görünüm sağlamaktadır. Ünlü yıldızların da tercihi olan bu saç boyama şekli oldukça modern bir görünüm meydana getirmektedir.

Saç Strobingi

Saç makyajı olarak nitelendirilen bu işlem saçların aydınlatılması yöntemine dayanmaktadır. Bu işlemde saçın üst kısmında bazı noktalar daha fazla ön plana çıkarılır ve saçın geri kalan kısmı biraz daha koyu bir tonda bırakılarak hafif bir konsantrast elde edilir. Bu işlem saç renginin açılması ile yapılır. Saçın zarar görmemesine dikkat edilmelidir.

Saça Cila Atmak

Bu terimi çok sık duymuşsunuz. Cila atmak saçı boyadıktan sonra istemedikleri bir renk ile karşılaşanlar, röfle sonrası saçların daha doğal görünmesini sağlamak ve saç rengi akanlar için uygulanan bir yöntemdir. Bu işlemde saça , saç açıcı yerine su katılır. Bu şekilde saçtaki renklerin dengelenmesi sağlanır.

Dekolore

Koyu renkteki bir saçın açık bir renge ulaşabilmesi için oksidan ile saç açma işlemine verilen isimdir. Örneği esmer ve saçları siyah olan birisi, saçını maviye boyatmak istiyorsa bu işlemin uygulanması gerekir.

Meç 

Özellikle 80'li yıllarda trend yolmuş bir saç boyama uygulaması olan meç, saçı bir tutam koyu bir tutam açık renkte ya da istenilen farklı renklerde boyatma işlemidir.

Bahsetmiş olduğumuz saç renklendirme işlemleri genel olarak sık sık tercih edilmektedir. Tek renk saç boyama işlemleri sağlanabildiği gibi aynı zamanda saçın ışıltılı ya da daha hareketli durmasını sağlayan diğer saç boyama modelleri de bulunmaktadır.